Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!

Divu projekta īstenošanas gadu laikā sadarbībā ar trim partneriem – Panevēžas biznesa konsultāciju centru (Lietuva), Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centru (Latvija), Vietējās ilgtspējīgas attīstības fondu “Inovācijas reģioni” (Baltkrievija) un ekspertiem, tika izstrādāta programma jaunajiem lauksaimniekiem, kuri sapņo par zaļo lauksaimniecību vai ēdiena gatavošanu, bet nezina, ar ko sākt vai vienkārši neuzdrošinās spert pirmo soli. Apmācību programma sastāvēja no trim daļām – bioloģisko produktu veidi un sertifikācija, biznesa plānošana, produktu pārdošana. Saskaņā ar šo apmācības programmu, katra partnera teritorijā tika apmācītas trīs dalībnieku grupas (kopā vairāk nekā 180 esošie un potenciālie lauksaimniecības ražotāji). Latvijā tika organizēta starptautiska trīs dienu radošā darbnīca, kurā piedalījās deviņi dalībnieki no katras valsts, kuri vēlējās izveidot jaunus vai uzlabot esošos produktu logotipus, uzlīmes, iepakojumus, etiķetes utt. Notika trīs pārrobežu sadarbības pasākumi – mācību vizītes zemnieku saimniecībās un dalībnieku saražoto un audzēto produktu prezentācijas. Projekta laikā tika izveidota un attīstīta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas saimniecības vienojošā IT platforma www.greenagriculture.eu. Platformā ir iespējams lejupielādēt mācību materiālus, iepazīties ar Latvijas un kaimiņvalstu audzētājiem, ražotājiem, viņu produktiem, kā arī visiem, kuru darbība atbilst projekta idejai, pastāvīgi tiek aicināts reklamēties šajā platformā.

Lai gan virtuāli bija jāorganizē liels skaits starptautisku pasākumu, mūsdienīgi saziņas līdzekļi, partneru novatorisms un dalībnieku ziņkārība ļāva sasniegt lieliskus rezultātus, noderīgus kontaktus un lieliskas emocijas. Arī noslēguma konference, kura norisinājās 27.janvārī, tika veidota caur tiešsaistes programmu Zoom, tomēr tā bija ne mazāk informējoša, interesanta un izsmeļoša.