Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk!

“Zaļā lauksaimniecība bez robežām” dalībnieki aktīvi pavadīja laiku izstādē “Expo Aukštaitija 2020”, un sestdien devās uz Panevēžas apriņķa saimniecībām.
Šis divu dienu pārrobežu pasākums notika nedaudz citā formātā, nekā sākotnēji plānots. Dalībnieki no Latvijas un Baltkrievijas bija atsūtījuši savas preces un informācijas skrejlapas, kuras uzticēja prezentēt lietuviešu partneriem. Tiešraidē tika demonstrēti kaimiņvalstu dalībnieku produkti, profili parādīti uz ekrāna, izplatītas skrejlapas un stāstīti stāsti.
Nākamajā dienā tika organizētas mācību vizītes Janīnas gliemežu fermā. Šeit mūs sagaidīja ložņājošu dzīvnieku grupa. Paldies Janīnai Krikštaponienei par šo neparasto pieredzi!
Turpinājām ceļu uz Ilzenbergas muižu un sētu. Dalībnieki jau bija dzirdējuši par šo saimniecību, kas iepriekš oficiāli darbojās uz biodinamiskās lauksaimniecības pamata, teorētisko apmācību laikā, tāpēc viņiem bija svarīgi to redzēt pašiem atbraucot. Šeit mēs pusdienojām un nogaršojām muižas saimniecībā dabiski audzētos produktus.
Dienu noslēdzām mierīgā Lavandu fermā. Paldies saimniekiem par silto uzņemšanu, smaržīgo tēju!
Projekta dalībniekiem no Latvijas un Baltkrievijas tika sagatavota video reportāža no izstādes un mācību vizītēm zemnieku saimniecībās, kuru ir iespējams apskatīt šeit:

https://youtu.be/H6tC0TWh3hw
Projekts tiek īstenots saskaņā ar 2014.-2020. Eiropas kaimiņattiecību instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā.